ZOOM

zoom cloud meetings simgesi

ZOOM ile Ders, İş , Toplantı (Meeting) ve diğer görüşmeler için en kaliteli toplu görüşmeler uygulaması donma ve kopma olmadan toplu konferanslar gerçekleştirin. Pandemi dönemi ile parlayan yıldız uygulama ZOOM sadece Android tarafında 500 bin kez indirildi.Ücretsiz App içi satın alma
ingilizce +10
135 MB
us.zoom.videomeetings
500 Milyon+ Android
Android / iOS / Windows
5.7.7.2047

  • Zoom Nasıl Kullanılır ?

    Bir toplantıya katılmak için, üye girişi yapmadan “Join a meeting” seçeneği ile yapabilirsiniz “hatta bilgisayardan giriş yapıyorsanız direk zoom.us adresinden hiç bir yazılım yüklemeden bir toplantıya katılmanız mümkün”. Katılacağınız toplantı için karşınızda kişi size bir “ID” numarasını gönderir onu girerek toplantıya katılabilirsiniz. Ya da sisteme üye olup giriş yapabilirsiniz. Bunun için; ekranın sol alt köşedeki “Sign Up” seçeneğine tıklıyorsunuz. Mail adresinizi adınızı ve soyadınızı girip “Sign Up” butonuna basıyorsunuz. Mail adresinize gelen e-posta doğrulama mesajı ile aktive edip şifre oluşturuyorsunuz. Ana ekranın sağ tarafında ise “Sign In” seçeneği var buradan da eğer daha önce üye olmuşsanız giriş yapabilirsiniz. Tabi dilersiniz Facebook ya da Gmail üzerinden de rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

    Eğer toplantınıza birini katılmasını istiyorsanız uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın üst köşesinde ki “ID” numarasını paylaşarak bir veya daha fazla kişiyi davet edebilirsiniz. Toplantı esnasında görüntü ve ses özelliklerini kapatabilir ve bu şekilde toplantıya katılım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz ön kamera dilerseniz de arka kamera ile çalıştırabilirsiniz. Eğer görüşme yapacağınız ortam uygun değilse Zoom üzerinden arka plan değişikliği seçeneğini kullanabilirsiniz. “Choose Virtual Background” seçeneği ile arka plan için bir görsel seçebilirsiniz. Toplantıyı sonlandırmak için, sol üst köşe de bulunan “End” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Mute All seçeneği ile diğer katılımcıların sesini kapatabilirsiniz. Zoom ile ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz. Beyaz tahta özelliğini kullanıp, anlatmak istediklerinizi anlık olarak karşı tarafa iletebilirsiniz. “Schedule” ile ileri tarihler için toplantı planlaması yapabilirsiniz.

ZOOM ekran goruntuleri