Youtube Kids, Youtube’un çocuklara özel içerikler sunan versiyonudur. Youtube Kids’te çocukların dikkatini çekecek ve yaşlarına uygun videolar vardır. Youtube Kids’in arayüzü de çocuklara göredir.Ücretsiz
Türkçe
78 MB
com.google.android.apps.youtube.kids
100 milyon+
Android
6.12.6
Google

Bilindiği gibi Youtube bir çeşit video paylaşım sitesidir. Youtube Kids ise bunun çocuklara uygun hale getirilmişi denebilir. Çünkü Youtube dünya genelinde çok popüler bir uygulamadır. Milyonlarca kullanıcısı vardır. Dolayısıyla Youtube çocukların kullanımına pek uygun sayılmaz. Çocuklar Youtube’da gezerken zararlı içeriklerle ve tehlikeli insanlarla karşılaşabilirler. Çocukların psikolojisi, gelişimleri ve karakterleri olumsuz etkilenebilir bu durum ebeveynler için oldukça tehlikeli görülmektedir.

Eğer çocuğunuz Youtube’da zararlı içeriklerle karşılaşmasın güvenli bir şekilde youtube kullansın istiyorsanız Youtube Kids indirebilirsiniz. Youtube Kids’te çocuğunuza zarar verecek hiçbir şey bulunmaz. Youtube Kids uygulamasında çocuğunuzu eğitici, geliştirici ve bilgilendirici içerikler bulunur.

Youtube Kids’in güzel özelliklerinden biri ise ‘Ebeveyn Kontrolü’ olmasıdır. Ebeveyn Denetimi ile video kısıtı koyabilir, bu sayede çocuğunuzun izleyeceği videoları kontrol edebilirsiniz. Çocuğunuzun yaşına göre farklı modlar seçebilirsiniz. Youtube Kids’te bulunan farklı yaş modları ile çocuğunuzu yaşına, kapasitesine ve eğitimine göre içerikler ayarlanır. Ayrıca çocuğunuz Youtube Kids’te çok zaman geçirmesin istiyorsanız zaman kısıtı koyabilirsiniz.

Youtube Kids’i Öne Çıkaran Özellikleri:

 • Youtube Kids çocuğunuz için güvenli bir internet deneyimi sağlar.
 • Youtube Kids çocuğunuzun yaratıcılığını ve çeşitli becerilerini geliştirir.
 • Youtube Kids’te bulunan Ebeveyn denetimi ile kontrol sizde olur. Çocuğunuzun izlediği videoları görebilir, ilerde izleyeceği ve izleyemeyeceği videoları seçebilirsiniz. Çocukların erişimine uygun olmadığını düşündüğünüz içerikleri bildirebilirsiniz. Zaman kısıtı koyarak çocuğunuzu bilgisayarın, tabletin veya telefonun başından kalkmaya teşvik edebilirsiniz.
 • Youtube Kids’te: Okul öncesi, küçük, büyük, yalnızca onaylı içerik gibi modlar bulunur. Çocuğunuzun yaşına veya ilgi alanına göre profil seçimi yapabilirsiniz.
 • Youtube Kids çocuğunuzun ilgi alanlarını keşfetmesine yardımcı olur.


Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
 • Okey simgesi
  Okey
  internetsiz okey oyunu
  Okey oyna, Okey APK
 • Gameloop simgesi
  Gameloop
  PC'de Pubg Mobile oyna
  Android Emülatörü
 • Telegram simgesi
  Telegram
  Basit, hızlı ve güvenilir mesajlaşma
 • Letgo simgesi
  Letgo
  Araba, Mobilya, Kıyafet Al ve Sat
  Alışveriş uygulaması al veya sat
 • Pubg Mobile simgesi
  Pubg Mobile
  Popüler hayatta kalma oyunu
  Mobilde veya masaüstüne oyna
 • Vodafone yanimda simgesi
  Vodafone Yanımda
  GSM operatörü hizmetleri
  Bedava internet için çarkı çevir