WhatsApp simgesi

en çok aktif kullanıcısı olan WhatsApp Messenger ile internet bağlantınızı kullanarak ücretsiz sesli ,görüntülü ve yazışarak sohbet edebilir, Dosya gönderip alabilirsiniz. Bedava yükleyin veya güncellleyin.Ücretsiz
Türkçe
33.2 MB
com.whatsapp
5 Milyar+
Android
2.21.8.6

Whatsapp Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

2009 yılında Jan Koum tarafından kurulmasının ardından, 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır. WhatsApp sizlere, ücretsiz ve reklamsız olarak en yüksek verimi alabileceğiniz kaliteli bir kullanım sunmakta. WhatsApp kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana sürekli güncellemeleri ile kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Akıllı telefonlar ile uyumlu olan bu uygulama, 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanılmaktadır. Rehberiniz ile senkronizasyon sağlar ve rehberinizdeki tüm kişileriniz ile iletişim kurabilirsiniz. Tabi ki WhatsApp üzerinden iletişim kuracağınız kişinin de WhatsApp hesabının olması gerekmektedir. Giriş yapmak çok kolaydır. Uygulamayı indirin ve cep telefon numaranızı girin. Telefonunuza bir kod gelecek onu doğruladıktan sonra kullanıma hazırdır. İsterseniz profil fotoğrafı ve isminizi ekleyebilir ve hakkımda bilgisi girebilirsiniz.

Whatsapp kullanırken dikkat edilmesi gerekenler!

İnternet bağlantınız olduğu taktirde, fotoğraf, video, ücretsiz arama, görüntülü arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge gönderme işlemlerini ücretsiz kullanabilirsiniz. Görüntülü ve sesli aramalarda konuşma paketinizdeki dakikaları kullanmaz, diğer gönderiler için de mesaj paketlerinizden kullanım yapmaz. Whatsapp üzerinden yapacağınız tüm işlemler sadece internet kullanımı ile ilgilidir. (Türkiyede bazı oparatörler WhatsApp kullanım paketleri satıyor onları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.) Konum paylaşabilir, kişi bilgisi gönderebilirsiniz. Ayarlardan Veri depolama kullanımına tıklayarak yaptığınız görüşmelerde ne kadar internet verisi harcadığınızı ve hangi kişiye ne kadar fotoğraf, video, ses belge v.b gönderdiğinizi görebilirsiniz. Uluslararası görüşmelerinizde herhangi bir ücret ya da ek ücret ödemezsiniz.Arkadaşlarınız ve aileniz ile grup oluşturabilir ve grup sohbetleri yapabilirsiniz. Toplu mesaj göndermek isterseniz, sadece grup kurmak zorunda değilsiniz. Menüden toplu mesaj seçeneğine tıklayabilir ve istediğiniz kişileri seçip mesajınızı yazabilirsiniz. WhatsApp, “Hikayeler” özelliği uygulanmasını da başlattı. Buradan fotoğraf, video, yazı, link, müzik, gibi paylaşım yapmak mümkündür. Paylaştığınız hikayeler bir gün sonunda yok edilir. WhatsApp, küçük ölçekli işletmeler için WhatsApp Business‘ı başlattı. WhatsApp Web formatını sunan Whatsapp, QR kodu ile rahatlıkla masaüstünde de kullanma kolaylığı sağlamakta. Mobil cihazlar ile senkronize bir şekilde bilgisayarınızdan da Wahtsapp’ı kullanarak işlerinizi daha hızlı ve verimli hale getirebilirsiniz.


Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments