Bittorrent istemcisi olarak bilinen uTorrent, çeşitli sitelerden aklınıza gelebilecek her türlü oyunu, filmi, videoları ve daha bir sürü dosya türünü indirebileceğiniz ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır.Ücretsiz
Türkçe
Windows
(Son sürüm)

Kullanıcılarının indirmeleriyle ve destekleriyle gelişen yazılım çok kolay bir şekilde indirmeler yapmanıza yardımcı olur. Stabil bir internet bağlantısına sahip değilseniz ve internetiniz kesildiğinde indirmenizin iptal olmasından korkuyorsanız uTorrent yazılımı tam size göre. Bildiğimiz üzere yüksek boyutlu bir indirme yaparken en ufak bir kesintide indirilen dosya eksik olabilir ve indirmenin ortasında ya da sonunda hata verebilir. İşte bu tarz talihsizliklere yer vermeyen uTorrent, internetiniz giderse ve hatta cihazınızı kapatıp daha sonra tekrar başlatırsanız bile kaldığınız yerden indirmeye devam edecektir.

Dünya çapında kullanılan uTorrent yazılımında, seeder denilen bir kavram vardır. Bu kavram indireceğiniz dosyayı paylaşan kişi sayısıdır ve sizin indirme hızınızı etkiler. Bu yazılım, indirmek istediğiniz dosyanın parçalarını dünyanın çeşitli yerlerinden toplayarak birleştirmeye yarar. Bu parçalar da seeder dediğimiz cihazlardan ve kişilerden toplanır. Birçok oyun, dizi ve film gibi sektörlerin belirli ücretler ile sahip olunabilecek dosyalarına uTorrent, ücretsiz bir şekilde ulaşmanızı sağlar. İlk olarak ufak boyutlu bir torrent dosyası indirip ona çift tıklayarak uTorrent programıyla açarsınız. İndirme ise hemen sonrasında başlayacaktır. Çok kolay bir kullanımı olmasına karşın güvenilir olması konusunda çeşitli tartışmalar yaratmaktadır. Bu tartışmaların çıkış noktası ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi kullanıcılardan parça parça toplanan dosyalardır. Geliş yolunun saptanamaması sebebiyle kötücül yazılımları da beraberinde getirebilir diye düşünülüyor. Fakat kullanan birçok insan da buna karşılık olarak güvenilir sitelerden indirdiği dosyalarla senelerce hiçbir problem yaşamadıklarını savunuyorlar. Yine de tam olarak güvenilirliğinden söz edemediğimiz uTorrent yazılımı, bazı kullanıcılar tarafından vpn ile birlikte kullanılıyor. Bu sayede ise IP adreslerini gizleyerek daha güvende oldukları düşünülüyor.

Utorrent sayesinde özellikle oyun sektöründeki 100’den fazla parta ayrılmış rar dosyalarıyla uğraşmak sona erdi. Oyuncuların ciddi ciddi indirmeyle oynamaktan fazla uğraştığı devir, uTorrent ile kesinlikle kapandı diyebiliriz. Siz de hemen uTorrent yazılımını indirerek milyonlarca oyuna, filme ve daha birçok dosyaya ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
 • Okey simgesi
  Okey
  internetsiz okey oyunu
  Okey oyna, Okey APK
 • Gameloop simgesi
  Gameloop
  PC'de Pubg Mobile oyna
  Android Emülatörü
 • Telegram simgesi
  Telegram
  Basit, hızlı ve güvenilir mesajlaşma
 • Letgo simgesi
  Letgo
  Araba, Mobilya, Kıyafet Al ve Sat
  Alışveriş uygulaması al veya sat
 • Pubg Mobile simgesi
  Pubg Mobile
  Popüler hayatta kalma oyunu
  Mobilde veya masaüstüne oyna
 • Vodafone yanimda simgesi
  Vodafone Yanımda
  GSM operatörü hizmetleri
  Bedava internet için çarkı çevir