Play Store simgesi

Google Play Store, Android cihazlarda olmassa olmaz uygulama marketidir. Google tarafından incelenmiş ve denetimden geçmiş ( Google Play Protect ) uygulamaları güvenli bir şekilde telefona yükleyebilirsiniz.Ücretsiz
Türkçe
23.2 MB
play.google.com
6 milyar+
Android
24.8.17-16
Google Play Store ekran goruntuleri
Google Play Store Nedir?

Google Play, Google tarafından geliştirilen bir uygulama mağazasıdır. Android işletim sistemi ile çalışan cihazlar için tasarlanmıştır. Günümüzde en geniş ve en kapsamlı market uygulamalarından biridir. Google Play Store sayesinde ücretli ve ücretsiz her şeyi telefonunuza indirebilirsiniz. Play Store’u indirmek ve kullanmak için internet bağlantınızın ve bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Çoğu Android telefonda olsa da bazı cihazlarda Play Store uygulaması olmaya bilir. Siz de son sürüm APK’sını dosyası olarak indirerek, Google Play Store’u telefonunuzda kurduktan sonra keşfetmeye başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, Play Store’a ait APK dosyasını yükleyebilmeniz için mobil cihazınızda bir dosya yöneticisinin (Dosyalarım) bulunması gerekiyor.

Google Play Store içerisinde, Çoğu uygulama ücretsiz olarak sunulmuştur. Ücretli uygulamaları ise kredi kartınız ile güvenle satın alabilirsiniz. Uygulamanın sağ tarafında ücretsiz ya da ücretli yazıları yer almaktadır. Kullanışlı ve basit bir ara yüzü olan mağazayı herkes rahatlıkla kullanabiliyor. Mağazanın kullanmak için, sayfanın üst kısmında uygulama arama çubuğunu kullanarak istediğiniz uygulamayı arayabilirsiniz. Ana sayfa sekiz bölüme ayrılmış olarak göreceksiniz. Size özel bölümünde, beğendiğiniz uygulamalara benzer uygulamaları görebilirsiniz. Üst sıralar sayfasında popüler uygulamaları görebilir ya da editörün seçimlerine göz atabilirsiniz. Eğer ne istediğinize karar veremezseniz, kategoriler seçeneklerini açarak seçimlerinizi arttırabilirsiniz. Mobil bankacılığa, müziklere, film izleme uygulamaları, dergiler oyunlardan aile içi uygulamalara kadar birçok konuda zenginliği içinde barındırmaktadır. Uygulamalar hakkında bilgi edinmek için uyulama özelliklerini okuyabilir ya da altında kullanıcılar tarafından yazılmış yorumlardan fikir edinebilirsiniz. Siz de beğendiğiniz veya beğenmediğiniz uygulamalara puan verebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Google Play hizmetlerini sadece uygulama indirmek için kullanmazsınız. Aynı zamanda Android cihazınızda bulunan uygulamaların güncellenmesi için gerekli olan uygulamadır. Uygulama telefonunuzda bulunması, uygulamalarınızın düzgün çalışmasını sağlar. Bu güncellemeler sayesinde en yeni uygulama sürümünü kullanabilirsiniz.


Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments