Pinterest, her çeşit görselin paylaşıldığı, bir sosyal paylaşım platformudur. İlk olarak 2009 yılında çıkmış olmasına rağmen 2011 yılında popülerlik kazanmıştır. Günümüzde kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşmıştır.Ücretsiz
Türkçe
64.2 MB
com.pinterest
500 milyon +
Android
9.12.0

Pinterest nedir?

Pinterest, her çeşit görselin paylaşıldığı, bir sosyal paylaşım platformudur. İlk olarak 2009 yılında çıkmış olmasına rağmen 2011 yılında popülerlik kazanmıştır. Günümüzde kullanıcı sayısı 400 milyonun üzerinde olduğu bilinmektedir. Siteyi aslında isminden yola çıkarak anlatmak en doğrusu olacaktır. Pin (iğnelemek) ve interest (ilgi) kelimelerinin birleşmesi ile oluşuyor. Pinterest, ilgi alanlarınızı oluşturan görselleri, panolara iğnelemek anlamında kullanılıyor. Daha kısa bir deyim ile dijital pano özelliği sunuyor. Sadece resim değil, gif ve videolardan oluşan paylaşımlarda mevcut. Sosyal medya kullanıcıları, kaliteli görsel içerik paylaşmak ve etkileşim kurmak için bu platformu seçiyor. Her zevke göre milyonlarca görsel bulabileceğiniz ve kendi panolarınızı oluşturabileceğiniz bir platform. Kaliteli ve çok geniş bir video/görsel içeriğine sahip olan Pinterest ile, moda, ev eşyaları, dövme sanatı, resim, yemek tarifleri, spor, sinema, kitap, duvar kağıdı… aklınıza gelebilecek her konuda görsele ve videoya ulaşabilirsiniz. Ve tüm bunlar tamamen ücretsizdir, hiçbir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest’de iki tür hesap oluşturabilirsiniz. Birincisi kişisel hesap, diğeri ise işletme hesabı olarak. Pinterest’e üye olmak için, mail adresinizi ya da Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz. Örneğin; mail adresiniz ile kişisel hesap oluşturmak istiyorsunuz. Öncelikle mail adresinizi yazıp bir parola oluşturun. Giriş yaptıktan sonra, Pinterest size dair kişisel birkaç şey öğrenmek isteyecektir. Adınızı, yaşınızı, belirtmek isterseniz cinsiyetinizi ve yaşadığınız ülkeyi seçmeniz gerekiyor. Bunun gibi birkaç kişisel bilgiden sonra, karşınıza 65 konu kategorisinden oluşan bir sayfa çıkacak. Ana sayfanızda yer alması için ilgi alanlarınıza yönelik en az 5 adet konu başlığı seçtikten sonra ileri tuşuna basın. Artık hesabınız hazır, profilinizi düzenleyebilir, biyografi ya da web sitenizi ekleyebilirsiniz.

Pin ve Pona Kelimeleri Nedir?

Pin; İsterseniz kendi yüklediğiniz görsel ve videoları isterseniz de başa kullanıcıların paylaşımlarını yüklemeye denir. Pano; Pinlerin belirli bir konu ya göre bir araya toplandığı yerdir.


Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments