MHRS

MHRS indir

MHRS, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan bir elektronik sağlık hizmetleri platformudur. MHRS üzerinde, Türkiye’de kayıtlı olan vatandaşlar, çeşitli sağlık hizmetlerine erişebilir ve bu hizmetleri kullanabilirler. Örneğin, MHRS üzerinden randevu alabilir, ilaç reçete edilebilir, laboratuvar sonuçları görüntülenebilir ve benzeri işlemler gerçekleştirilebilir.


MHRS ekran goruntuleri
MHRS nedir? ( Merkezi Hekim Randevu Sistemi )

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” mobil uygulamasıdır. Telefonunuz ve tabletiniz için özel olarak tasarlanmış olup hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak tamamen ücretsizdir.

MHRS ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almalarını sağlamaktır. Bu uygulama sayesinde, Kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında dağınık halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmek amaçlanmıştır. Sitemin bir diğer amacı muayene öncesi bekleme süresini ortadan kaldırmak ve hastanelerde oluşan kalabalığı azaltarak sakin ve huzurlu bir ortam sağlamaktır.

Merkezi Hekim Randevu sistemi uygulamasına nasıl giriş yapılır?

MHRS’ye giriş yapmak için öncelikle şifre oluşturmanız gerekiyor. Ardında T.C numaranızı ve oluşturduğunuz şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz ya da daha parmak izinizi tanımlatarak daha hızlı bir giriş gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zaman da e-devlet ile de giriş yapmak mümkündür. MHRS, randevu oluşturduğunuz saat, hastane, doktor ve daha birçok ayrıntılı bilgi ve uyarıları size sunmaktadır hatta hastane adresini haritalardan takip etmenize yardımcı harita bilgisi de içermektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu