T.C Sağlık Bakanlığı ‘nın geliştirdiği “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” ile hastaneler de ve telefonlarda sıra beklemeden gitmek istediğiniz hastane, doktoru ve saati seçerek hızlı ve kolay şekilde randevunuzu alabilirsiniz.Ücretsiz
Türkçe
8,4 MB
tr.gov.saglik.MHRSMOBIL
5 Milyon+
Android
7.0.6
MHRS Merkezi hekim randevu sistemi uygulaması ekran görüntüleri

MHRS nedir? ( Merkezi Hekim Randevu Sistemi )

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” mobil uygulamasıdır. Telefonunuz ve tabletiniz için özel olarak tasarlanmış olup hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak tamamen ücretsizdir.

MHRS ile Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almalarını sağlamaktır. Bu uygulama sayesinde, Kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında dağınık halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmek amaçlanmıştır. Sitemin bir diğer amacı muayene öncesi bekleme süresini ortadan kaldırmak ve hastanelerde oluşan kalabalığı azaltarak sakin ve huzurlu bir ortam sağlamaktır.

MHRS den hızlı ve kolay şekilde alacağınız randevu ile randevu saatinden 15 dakika önce hastanede olmanız yeterli olacak ve size kolaylık katacaktır. Uygulama sayesinde randevu gününüzü takip edebilir, istediğiniz hekimin hangi tarihlerde görev yaptığını öğrenebilir ve gidemeyeceğiniz randevuları buradan iptal edebilirsiniz (almış olduğunuz randevulara gidemeyecekseniz mutlaka iptal etmeyi unutmayın). Aynı zamanda aile hekiminizden randevu almak için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Yeni güncellemeler ile artık çevrenizdeki hastaneleri de görebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun konum bilgisinin açık olması gerekmektedir. MHRS uygulası ile verilen sağlık hizmetinin de kalitesi artmaktadır.

Merkezi Hekim Randevu sistemi uygulamasna giriş nasıl yapılır?

MHRS’ye giriş yapmak için öncelikle şifre oluşturmanız gerekiyor. Ardında T.C numaranızı ve oluşturduğunuz şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz ya da daha parmak izinizi tanımlatarak daha hızlı bir giriş gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zaman da e-devlet ile de giriş yapmak mümkündür. MHRS, randevu oluşturduğunuz saat, hastane, doktor ve daha birçok ayrıntılı bilgi ve uyarıları size sunmaktadır hatta hastane adresini haritalardan takip etmenize yardımcı harita bilgisi de içermektedir. Tüm bunları tek seferde kolayca gerçekleştirmek için uygulamayı indirmeniz yeterlidir.


Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments