Facebook Messenger

Facebook Messenger simgesi

Facebook Messenger ile Facebook ve Instagram‘daki kişilerin yanı sıra rehberindeki kişiler ile de iletişim kurabilir ve dilersen SMS alıp gönderebilirsin. Tek bir yerden tüm mesajlaşmalarını yönetebilirsin.Ücretsiz
Türkçe
41.6 MB
com.facebook.orca
1 Milyar+
Android
300.0.0.6.118
Facebook Messenger görüntüleri

Facebook Messenger’ın avantajlı yönleri

Facebook üyeliğin olmadan telefon numaran ile Messenger kullanabilirsin.
Geceleri gözlerini mavi ışıktan koruyan karanlık mod mevcut.
Kaliteli göörüntülü ve sesli sohbet gerçekleştirebilirsin.
Sohbet Grupları oluşturmana olanak sağlar.
SMS ‘lerinizi Messenger uygulaması üzerinden alabilirsin.
Konumunu dilediğin kişiler ile paylaşabilirsin.
Arkadaşların ile birlikte online (Çevrim içi) oyun oynayabilirsin.
Özgürce fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsin.
Facebook ve Instagram mesajlarına Facebook Messenger uygulamasından ulaşabilirsin.
Mobil cihazında anlık ekran paylaşma özelliği ile mobil cihazında olup biteni gösterebilirsin.
Görüldükten sonra ekrandan kaybolan mesajlar (Vanish Mode).

facebook messenger
Facebook Messenger Nedir?

Facebook Messenger, Facebook tarafından yaratılan ve geliştirilen bir uygulamadır. 2011 yılında Mobil sürümü ve sürekli olarak yapılan güncellemeleri ile telefonlarınızda da rahatça kullanılabilir hale gelmiştir. Android sürümü ile artık bilgisayar başında olmak zorunda değilsiniz gittiğiniz her yere Facebook mesajlarınızı götürebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, Facebook hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Ardından telefon rehberiniz ile senkronize edebilir ya da bunu atlayabilirsiniz. Messenger’ın ara yüzü çok net ve kullanışlıdır. Ekranın alt kısmını sohbetler ve kişiler olarak ikiye ayrılmış. Kişiler bölümünde çevrimiçi olan kullanıcıları görebiliyorsunuz. Üst tarafta ise kamera ve kişi eklemek için buton bulunuyor. Bir de sol üst tarafta görebileceğiniz oda oluştur bölümü vardır. Sohbete başlamak için konuşmak istediğiniz arkadaşınızın profiline dokunun ve sohbete başlayın.

Messenger ile yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen, bir anlık mesajlaşma yapabilirsiniz. Messenger ile sadece Facebook arkadaşlarınız ile değil telefon rehberinizdeki kişilere de mesaj gönderebilirsiniz. Eğer sohbet etmek istediğiniz numara kayıtlı değilse, telefon numarası girerek yeni kişi ekleyebilirisiniz. Bir arkadaş grubunuz varsa grup oluşturup, grup sohbetleri yapabilirsiniz. Messenger uygulamasını kullanırken sms paketinizi kullanmanıza gerek yoktur. İnternet paketinizi kullanırsınız ya da Wi-fi bağlantısı olması yeterlidir. Dilediğiniz kişiyle anlık olarak mesajlaşabilecek dilerseniz de görüntülü sesli konuşmalar gerçekleştirebileceğiniz çok yönlü bir uygulamadır. İsterseniz doğrudan uygulamadan video, fotoğraf çekebilir ve anında gönderebilirsiniz. Messenger’dan çıksanız bile size gelen mesajlar bildirim olarak düşecektir. Aynı zamanda sohbet balonu özelliği sayesinde, başka uygulamalarda gezinseniz dahi konuşmanıza devam edebilirisiniz. Aynı zaman da Messenger’da birbirinden farklı etiketler bulunmaktadır. Fotoğraf, video, ses kaydının yanında bu etiketleri de arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Messenger uygulamasında emoji çeşitliliği çok fazladır, sohbetlerinize emojileri de dahil ederek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments