LOL – League of Legends

LOL simgesi - League of Legends

2009 senesinden beri dünya çapında bir yankı uyandırarak oyun sektöründeki dengeleri alt üst eden League of Legends yani LOL, birçok oyuncuya eğlence merkezi olmuş durumda.



Ücretsiz
Türkçe
66.2 MB
Windows
(Son sürüm)

Riot Games, çeşitli tasarımlarla oyuncuları LOL’e bağlarken oynayıştaki mekanikleriyle de çok keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor. Oyuna gerçek hayattaki tarzınızı yansıtabilmeniz için birden çok yol bulunuyor. Çeşitli şampiyonların (karakterlerin) kostümleri başta olmak üzere birçok oyun içi ürün ile tarzınızı oyuna taşırken arkadaşlarınızla da eğlenebilirsiniz.

League of Legends, beşer kişilik iki takımın yer aldığı ve başta kuleler olmak üzere her takımın rakiplerinin üslerini yok etmeye çalıştığı taktiksel bir strateji oyunudur. Oyunculara 140’tan fazla şampiyon seçeneği sunuyor ve her şampiyonun da kendine has yetenekleri bulunuyor. Bu maceralı yolculukta karşınıza çıkan rakipleri yeteneklerinizle yok etmelisiniz. Oyundaki iki takım için iki zıt kutupta merkezi üsler bulunuyor. Oyun, herhangi bir üs yıkıldığı zaman bitiyor. Oyunun ve her tur başlangıcında şampiyonlar bu üslerde doğar, alışverişini yapar ve dost minyonlarla beraber rakipleriyle karşılaşmak için yola çıkar. Fakat bu yolda karşılaşılacak tek şey rakipler olmayacak. Büyük bir ormanın sizi beklediği bu yolculukta üç farklı koridor ve her koridorda üç kule, bir tane de inhibitör bulunur. Bu yapıları yıka yıka rakibin merkezine ulaşmaya çalışmalısınız. İnhibitörü yıktığınızda dost minyonlar, güçlenir ve size ilerlemenizde çok kolaylık sağlar. Aynı zamanda ormanda öldürerek gelişim sağlayabileceğiniz bir sürü canlı da sizi bekliyor olacak. Özellikle Baron Nashor ve ejderler olmak üzere çeşitli güçler elde edebileceğiniz bir sürü yaratık bulunuyor. İster ormandaki yaratıkları keserek, isterseniz de bir koridor seçip rakip minyonları keserek gelişebilirsiniz.

Oyunu oynarken en çok unutulan şeylerden biri de bunun bir takım oyunu olduğu ve hepinizin amacının aynı olduğudur. Hatta takım oyunu olduğunu her şampiyonun ayrı ayrı rollerinin olmasından da anlayabiliyoruz. Her koridor ve orman için önerilen belirli şampiyonlar bulunuyor. Tabi ki istek ve oyun gidişatına göre değişiklik yapılabilecek bu durum, birçok oyuncunun eğlenmesi için güzel bir ortam sağlıyor.

Binlerce oyuncuyu bilgisayar ekranlarında buluşturan LOL oyununda, gerçekten saatlerce başından kalkamadan arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca oyunun en güzel yanlarından biri de herkesin oynayabilmesi için hem düşük sistem gereksinimi ile hem de ücretsiz olarak oynanabiliyor olmasıdır. Hemen siz de indirerek bu maceraya ortak olabilirsiniz.


Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
 • Okey simgesi
  Okey
  internetsiz okey oyunu
  Okey oyna, Okey APK
 • Gameloop simgesi
  Gameloop
  PC'de Pubg Mobile oyna
  Android Emülatörü
 • Telegram simgesi
  Telegram
  Basit, hızlı ve güvenilir mesajlaşma
 • Letgo simgesi
  Letgo
  Araba, Mobilya, Kıyafet Al ve Sat
  Alışveriş uygulaması al veya sat
 • Pubg Mobile simgesi
  Pubg Mobile
  Popüler hayatta kalma oyunu
  Mobilde veya masaüstüne oyna
 • Vodafone yanimda simgesi
  Vodafone Yanımda
  GSM operatörü hizmetleri
  Bedava internet için çarkı çevir