LOL – League of Legends

LOL simgesi - League of Legends

Riot Games, çeşitli tasarımlarla oyuncuları LOL’e bağlarken oynayıştaki mekanikleriyle de çok keyifli zaman geçirmenizi sağlıyorÜcretsiz
Türkçe
66.2 MB
Windows / MacOS
(Son sürüm)

Oyuna gerçek hayattaki tarzınızı yansıtabilmeniz için birden çok yol bulunuyor. Çeşitli şampiyonların (karakterlerin) kostümleri başta olmak üzere birçok oyun içi ürün ile tarzınızı oyuna taşırken arkadaşlarınızla da mücadele ederek eğlenebilirsiniz.

LOL Nasıl Oynanır ?

League of Legends, 5’er kişilik iki takımın yer aldığı ve başta kuleler olmak üzere her takımın rakiplerinin üslerini yok etmeye çalıştığı taktiksel bir strateji oyunudur. Oyunculara 140’tan fazla şampiyon seçeneği sunuyor ve her şampiyonun da kendine has yetenekleri bulunuyor. Bu maceralı yolculukta karşınıza çıkan rakipleri yeteneklerinizle yok etmelisiniz. Oyundaki iki takım için iki zıt kutupta merkezi üsler bulunuyor. Oyun, herhangi bir merkezi üs yıkıldığı zaman oyun bitiyor.

Oyunun ve her tur başlangıcında şampiyonlar bu üslerde doğar, alışverişini yapar ve dost minyonlarla beraber rakipleriyle karşılaşmak için yola çıkar. Fakat bu yolda karşılaşılacak tek şey rakipler olmayacak. Büyük bir ormanın sizi beklediği bu yolculukta üç farklı koridor ve her koridorda üç kule, bir tane de inhibitör bulunur. Bu yapıları yıka yıka rakibin merkezine ulaşmaya çalışmalısınız. İnhibitörü yıktığınızda dost minyonlar, güçlenir ve size ilerlemenizde çok kolaylık sağlar. Aynı zamanda ormanda öldürerek gelişim sağlayabileceğiniz bir sürü canlı da sizi bekliyor olacak. Özellikle Baron Nashor ve ejderler olmak üzere çeşitli güçler elde edebileceğiniz bir sürü yaratık bulunuyor. İster ormandaki yaratıkları keserek, isterseniz de bir koridor seçip rakip minyonları keserek gelişebilirsiniz.

Oyunu oynarken en çok unutulan şeylerden biri de bunun bir takım oyunu olduğu ve hepinizin amacının aynı olduğudur. Hatta takım oyunu olduğunu her şampiyonun ayrı ayrı rollerinin olmasından da anlayabiliyoruz. Her koridor ve orman için önerilen belirli şampiyonlar bulunuyor. Tabi ki istek ve oyun gidişatına göre değişiklik yapılabilecek bu durum, birçok oyuncunun eğlenmesi için güzel bir ortam sağlıyor.