Letgo’da para ödemesi nasıl yapılır?

Letgo da beğendiğiniz ürünü satın almak için öncelikle satıcıya mesaj atmalısınız. Satıcı ile iletişime geçtikten sonra isterseniz telefon numarasını alabilir, konuşmaya oradan devam edebilirsiniz. Almak istediğiniz ürün hakkında anlaşma yapıldıktan sonra ödemenin nasıl yapılacağı hakkında anlaşma yapılması gerekiyor. Peki bu ödeme seçenekleri nelerdir?

  • Elden nakit ödeme
  • Hesapdan EFT veya havele ile hesaba para gönderme

Bu ödeme seçenekleri arasında en çok tercih edilen tabi ki elden ödemedir. Genellikle satın almak istediğiniz ürünü almaya gittiğiniz de ödemeyi o sırada elden yapmak en güvenli olan seçenektir. Bu şekilde yapılan bir ödeme yöntemi, sizin için daha az riskli olacaktır. Çünkü bu sayede, ürünü almadan önce kontrol edebilirsiniz ve oluşabilecek herhangi bir dolandırıcılık riskini yok etmiş olursunuz. Kredi kartı veya banka kartı ile hesaba para yatırma ve EFT havale ile ödeme biraz daha güvene dayalı bir yöntem olacaktır.

Hesaba para yatırma seçeneğini iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi, satıcı önce ürünü gönderir, siz teslim aldıktan sonra ödemeyi yapabilirsiniz. Fakat satıcı için güven veren bir alışveriş olmayacaktır. Diğer yöntem ise siz önce hesaba parayı yatırırsınız ardın satıcı size ürünü kargolar bu da sizin adınıza güvenli bir alışveriş olmayacaktır.

Önecelikle güncel versiyon Letgo indir , ardınden alışveriş yapmaya başla.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments