Kelime oyunu simgesi

Kelime haznesini genişletmek isteyenlerin son zamanlardaki favori uygulaması olan Kelime Gezmece, kelime bulmaca oyunlarına farklı bir soluk kazandırmış durumdadır.Ücretsiz
Türkçe
68 MB
com.bigstarkids.wordtravelturkish
10 Milyon+
Android
4.4

En yaratıcı ve verimli hali ile tasarlanmış olan Kelime Gezmece oyunu ile kişilerin hem kelime bilgilerini arttırmaları hem de bu bağlamda beyin jimnastiği yapmaları mümkündür. Peki, hem çocuklar hem de yetişkinler için bu denli verimli bir oyun deneğimi sunan Kelime Gezmece nedir? Kelime gezmece nasıl oynanır?

Kelime Gezmece Nedir?

Kelime gezmece, zekâ oyunlarını seven ve telefonda geçirdiği vakti verimli hale getirmek isteyen kişilerin favori uygulamalarından bir tanesidir. En popüler kelime bulmaca oyunları arasında yer alan Kelime Gezmece oyununun, nasıl oynanacağına yönelik bilgiler ve evde, metroda, işte, otobüste hatta okulda verimli zaman geçirmenin ipuçları aşağıda verildiği gibidir.

Kelime Gezmece Nasıl Oynanır?

Bulmaca içerisinde yatay ve dikey boşluklar vardır. Verilen bu boşlukların doldurulması ise en temel amaçtır. Ancak bu boşlukların, kutucukların doldurulması rastgele yapılabilecek bir iş değildir. Çünkü verilen bazı harfler vardır ve söz konusu boşlukların bu harflerden türetilecek kelime grupları ile doldurulmaları gereklidir.

Uygulamanın oyun jimnastiği etkisinin bulunmasının en temel nedeni, verilen belirli sayıdaki harflerden birden fazla kelime kurulmasını talep etmesidir. Bu da kişileri düşünmeye ve zihin yormaya iten bir durumdur.

Kelime Gezmece Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

  • Oyun içerisinde 100’lerde zorluk seviyesi vardır.
  • Her gün düzenli olarak kullanıcılara sunulan günlük bonus ödülleri mevcuttur.
  • Hem çocuklar için hem de yetişkinler için kullanılması mümkün olan bir oyundur. Bu sebeple, ailece aktivite gerçekleştirmek isteyenler için, Kelime Gezmece idealdir.
  • Ücretsiz oynanabiliyor olması sebebi ile, kişilerin herhangi bir maddi yükümlülük altına girmesi söz konusu değildir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments