Blog

iPhone’da emoji kopyalama nasıl yapılır ?

Oy

Emojiler, sosyal medya veya mesajlaşma uygulamaları gibi platformlarda kullanılan küçük resimlerdir ve genellikle duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek için kullanılır. iPhone cihazlarında, emoji kopyalama işlemi aşağıdaki adımları izleyerek yapılabilir:

  1. Emoji’yi seçin: Öncelikle, kopyalamak istediğiniz emoji’yi bulmanız gerekir. Bunu yapmak için, mesajlaşma uygulaması gibi bir uygulamada emoji kullanımına izin veren bir yerde emoji seçimine izin veren bir emoji tuşuna basın ve emoji kategorilerini tarayın.
  2. Emoji’yi kopyalayın: Emoji’yi seçtikten sonra, iPhone cihazınızda emoji’yi kopyalamanız için iki seçenek vardır. Birincisi, emoji’yi uzun süre basılı tutarak “Kopyala” seçeneğini seçmektir. İkinci seçenek ise, emoji’yi dokunarak seçtikten sonra, yukarıda bulunan paylaşım menüsünde “Kopyala” seçeneğini seçmektir.
  3. Emoji’yi yapıştırın: Emoji’yi kopyaladıktan sonra, emoji’yi yapıştırmak için istediğiniz yere dokunun ve “Yapıştır” seçeneğini seçin. Alternatif olarak, iPhone cihazınızda önceden kopyaladığınız bir emoji’yi yapıştırmak için, uzun süre basılı tutarak “Yapıştır” seçeneğini seçebilirsiniz.

Not: Emoji kopyalama işlemi, sadece emoji kullanıma izin veren uygulamalarda çalışacaktır. Örneğin, emoji kullanımına izin vermeyen bir metin editöründe emoji kopyalama işlemi çalışmayacaktır. Biz WhatsApp üzerinden nasıl yapılacağını alttaki görselde gösterdik.

iPhone cihazlarda emoji yapıştırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Mesaj uygulamasını açın ve yazmak istediğiniz yere imleci yerleştirin.
  2. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan “globe” simgesine dokunun.
  3. Emoji seçmek istediğiniz kategoriyi seçin ve dilediğiniz emojiyi seçin.
  4. Seçilen emoji, yazmak istediğiniz yere otomatik olarak yapıştırılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz