Instagram simgesi

Instagram sizlere, bir sosyal medya uygulamasından beklediğinizin çok üstünde bir performans sağlamaktadır. Farklı, eğlenceli, trendleri yakalayan Instagram, yapay zekası ile size uygun paylaşım ve etkileşim ağı sunmaktadır.Ücretsiz
Türkçe
34.6 MB
com.instagram.android
1 Milyar+
Android
174.0.0.31.132 (APK)

Instagram Nedir?


Instagram, bir sosyal medyada uygulamasıdır. 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında Facebook tarafından satın alındı.

Arkadaşlarınız ile bağlantı kurun, neler yaptığınızı paylaşın ve dünyanın her yerinden başka insanların hayatlarını görün. Farklı deneyimlerinizi ya da günlük rutinlerinizden özgürce paylaşımlar yapın. Keşfet bölümü ile milyonlarca eğlenceli içerikler bulabilirsiniz. Sadece eğlenceli değil, Instagram üzerinden birçok konuda eğitici ve bilgilendirici içerikler ile de tanışabilirsiniz. Beğendiğiniz ünlüleri, programları buradan takip edebilir, paylaşımlarını görebilirsiniz. Fotoğrafları ve izlediğiniz videoları arkadaşlarınıza gönderebilir, onlarla paylaşabilirsiniz. Hikayeler haricinde Instagramda ki tüm paylaşımları beğenebilir, yorumlayabilir, kaydedebilirsiniz. Paylaşımlarınızın altına açıklama yazabilirsiniz. Aynı zamanda “#” kullanımı ile daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Paylaşımınız ile ilgili bir kelime yazıp başına “#” eklemeniz yeterli olacaktır. Uygulamayı bu kadar çekici kılan şey ise çektiğimiz video ve fotoğraflar üzerine pratik bir şekilde, çeşitli filtrelerler kullanabiliyor olmamız. Direkt Mesaj özelliği ile diğer kullanıcılar ile sohbet edebilirsiniz.

Instagram da sadece kişisel hesaplar bulunmamaktadır bir de işletme hesabı yer alır. İşletmeler, Instagram üzerinden işletme hesabı kullanarak potansiyel müşterilerine buradan ulaşabilir. Farklı markaları ve yerel işleme sahiplerini keşfedebilir alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda işletmeler için, istatistiklerini görebilir ve takip edebilir. Instagram üzerinden reklam verebilme özelliği de vardır.


Instagram ile fotoğraf ve video paylaşımlarının ötesine geçin

Reel videoları Insatgramın en eğlenceli videolarıdır. Kısa ama bir o kadar da keşfetmenin tadına doyamayacağınız bir paylaşım alanıdır.
Instagram ile Canlı yayın açabilirsiniz, buraya arkadaşlarınızı davet edebilir ya da siz başka birinin yayınına katılabilirsiniz.,

Hikaye özelliği anlık paylaşımlarınız için oluşturulmuştur, paylaşım yaptıktan 24 saat sonra yok edilecektir. Ama dilerseniz paylaşımlarınızı kaydedebilirsiniz.

Boomerang özelliği ile yakaladığınız anları eğlenceli bir mini video haline getirebilirsiniz.

Daha uzun videolar seviyorsanız IGTV’ye göz atabilirsiniz.
Kaliteli filtreler ve sürekli yenilenen emoji özellikleri ile sıradan paylaşımlarınıza renk katabilirsiniz Gıf, müzik, yazı, konum, etiketler v.b. birçok eklentiyi fotoğraf ve videolarınıza ekleyebilirsiniz. Onlarca kamera özelliği ile yakınlaştırıp, uzaklaştırabilir, farklı açılar yaratabilirsiniz.


Instagram’ın artı yönleri

Hesap sahibi ile iletişim kurarak ürün alışverişinde bulunabilirsiniz.
Sizi takip edenlere canlı yayınlar gerçekleştirebilirsiniz.
24 saat içinde kayıp olan hikayeler paylaşabilirsiniz.
Dükkan açarak ürünler satıp gelir elde edebilirsiniz.
Reklam vererek kendinizi veya fikirlerinizi daha çok kişiye duyurabilirsiniz.
İnstagram kendi uygulaması üzerinden çift hesap açılmasına ve kullanılmasına izin vermektedir.
Markanızı veya işletmenizi tanıtın aynı zamanda yeni markalar ve işletmeler bulun.
Hikayeler kısmına gezinme butonları geliyor.
Yakın zamanda silinen gönderileri kurtarma özelliği geldi.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments