Android

Instagram

4.6/5 - ( 455 )
instagram simgesi

Instagram, farklı, eğlenceli, trendleri yakalayan yapay zekası ile size uygun paylaşım ve etkileşim ağı sunar. İnsanlar ile bağlantı kurun, neler yaptığınızı paylaşın ve dünyanın her yerinde insanların yaşamlarını görün takip edin.Ücretsiz
Türkçe +44
48 MB
com.instagram.android
1 Milyar+
Android
264.0.0.0.99

Kullanıcılar fotoğraf ve videolarını paylaşabilir, diğer kullanıcıların paylaşımlarını izleyebilir ve yorum yapabilirler. Instagram ayrıca bir çok özelliğe sahiptir, örneğin:

  • Hashtagler kullanarak fotoğraf ve videolarınızı etiketleyebilir ve diğer kullanıcıların da aynı hashtag’i kullanarak paylaşımlarınızı görüntüleyebilirler.
  • Fotoğraf ve videolarınızı düzenleyebilir, filtreler ekleyebilir ve konum bilgisi ekleyebilirsiniz.
  • Özel mesajlar göndererek diğer kullanıcılarla iletişim kurabilirsiniz.
  • Takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarını bir güncelleme olarak görüntüleyebilir ve bunları beğenme ve yorum yapma gibi etkileşimlerde bulunabilirsiniz.
  • Profilinizi oluşturarak, kendi fotoğraflarınızı ve bilgilerinizi paylaşabilir ve diğer kullanıcıların profillerini görüntüleyebilirsiniz.

Keşfet bölümü ile milyonlarca eğlenceli içerikler bulabilrsiniz. Sadece eğlenceli değil, Instagram üzerinden birçok konuda eğitici ve bilgilendirici içerikler ile de tanışabilirsiniz. Beğendiğiniz ünlüleri, programları buradan takip edebilir, paylaşımlarını görebilirsiniz. Fotoğrafları ve izlediğiniz videoları arkadaşlarınıza gönderebilir, onlarla paylaşabilirsiniz. Hikayeler haricinde Instagram’da ki tüm paylaşımları beğenebilir, yorumlayabilir, kaydedebilirsiniz. Paylaşımlarınızın altına açıklama yazabilirsiniz. Aynı zamanda “#” kullanımı ile daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Paylaşımınız ile ilgili bir kelime yazıp başına “#” eklemeniz yeterli olacaktır. Uygulamayı bu kadar çekici kılan şey ise çektiğimiz video ve fotoğraflar üzerine pratik bir şekilde, çeşitli filtrelerler kullanabiliyor olmamız. Direkt Mesaj (DM) özelliği ile diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilirsiniz.

Instagram Yeni Özelliklerini Duyurdu

Instagram her geçen gün kendini yenileyen sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Daha çok kişiye erişimin önemli olduğu bu protformda erişim sayısını arttırmak için yeni özelliklerin aktif kullanımı gerekiyor. Instagram’ın yeni özellikleri kişilere eğlenceli bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyor. Sosyal medya platformunda gerçekleşen yeni güncellemeler şu şekilde;

Reels Videosu Süresi 

Reels videoları kullanılmaya başlandığından bu yana geniş kitlelere hitap ediyor. Reels videolarının amacı kısa videolarla kişilere erişim sağlamak. 60 saniye olan video süresi gelen yeni güncellem ile 90 saniyeye yükseliyor. Aynı zamanda reels videolarında etkileşimli çıkartmalar da kullanılmaya başlanıyor. 

Yeni Ses Kütüphanesi

Instagram videolarının çoğunluğunda sonradan eklenen sesler kullanılıyor. Bugüne kadar yalnızca ses kütüphanesinde bulunan sesler arasında videoya ses ekleme özelliği bulunuyordu. Gelen yeni güncellemeyle videolara harici ses eklemeleri kolay bir şekilde yapılabilecek.

Reels’te Anket ve Kaydırmalı Çıkartma

Instagram hikayeler bölümünde anket ve kaydırmalı çıkartmalarla kişiler takipçileriyle iletişime geçiyor. Bu özellikler artık reels videolarına eklenebilecek. Reels videolarının etkileşimlerinin eklenen bu özellikle yükselmesi bekleniyor. 

Reels Şablonları 

Reels videosu çekmek isteyen fakat nasıl çekeceğine karar veremeyen kişiler için reels şablonları özelliği instagrama ekleniyor. Şablonlar içerisinden seçim yapılarak kısa süre içerisinde kolayca reels videosu çekilebilecek. 

Instagram üzerinde çok sayıda kişiye erişim sağlamak isteyen kişiler güncellenen yeni özellikleri aktif bir şekilde kullanabilir. Bu özelliklerin kullanılmasının yanı sıra instagram hesabı ile facebook hesabı ilişkilendirilerek instagram gönderilerinin facebook platformu üzerinde de görülmesi sağlanabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz