Nasıl Yapılır

Instagram Story İndirme Nasıl Yapılır?

Oy

Instagram’da karşılaştığınız bazı storylerin ilginizi çok çektiğini ve depolama alanınızda yer etmesini istersiniz. Bu durum bazen başkalarına göstermek istediğiniz bir story için de söz konusu olabilir. Tam da bu noktada aklınıza Instagram story indirme nasıl yapılır? sorusu gelir. Eğer story indirme nasıl yapılır bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız bu rehberi incelemeye başlayabilirsiniz. 

Instagram uygulamasını kullandığınız cihazın işletim sistemine göre farklı yöntemler kullanarak story indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda hem IOS hem de Android kullanıcıları için en ideal yöntemleri sıraladık! Siz de cihazınızın işletim sistemine göre doğru adımları izlemeye başlayabilirsiniz.

Andorid için Instagram Story İndirme

Android kullanıcıları için Instagram story indirmek adına öncelikle bir uygulama kullanmak gerektiğini ifade etmek gerekir. Story Saver adındaki uygulamayı Google Play Store aracılığıyla indirerek kurmalısınız. Uygulama içerisine hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra açılan sayfada takip ettiğiniz kişilerin storylerini görebileceksiniz.

Story indirmek için ilgili kullanıcıyı aramalı ve story seçmelisiniz. Seçtiğiniz story için ‘Save’ yani ‘Kaydet’ butonuna dokunarak kaydetme sürecini başlatırsınız. Story, galerinizde oluşturulacak olan ‘Story Saver’ klasöründe yer alacaktır. Bu yöntemle takip ettiğiniz ya da hesabı gizli olmayan herkesin storysini telefonunuza kaydedebilirsiniz. Üstelik bu kayıt işleminden kullanıcının hiçbir şekilde haberi de olmaz!

IOS için Instagram Story İndirme

Apple kullanıcıları için de tıpkı Android’de olduğu gibi bir uygulama kullanmak gerekir. Bu noktada App Store’a giriş yaparak Story Reposter adlı uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak storysini indirmek istediğiniz kullanıcıyı aratmalısınız. 

Story seçimi yaparak ‘Download’ yani ‘İndir’ butonuna dokunmalısınız. Daha sonra ise ‘Save’ yani ‘Kaydet’ butonuna dokunarak storyi telefonunuza indirebilirsiniz. İndirdiğiniz story film rulosundaki yerini alacaktır. 

Apple kullanıcılarının tercih ettiği Story Reposter uygulaması sadece Instagram Story indirme değil aynı zamanda anonim takip imkânı da sağlıyor. Bu nedenle de uygulamayı story dışında farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Üstelik story indirme konusunda da herhangi bir bildirim gitmeyeceğini de bilmelisiniz.

Uygulama Olmaksızın Instagram Story Kaydetme

Instagram story kaydetme işlemi için akıllı cihazınızın kendi özelliklerini kullanmak da işe yarayacaktır. Bu noktada storysini indirmek/kaydetmek istediğiniz kullanıcıyı belirledikten sonra cihazınızın ekran kaydını açmalısınız. Ekran kaydı başladığında ise ilgili kullanıcının storysini açarak izlemelisiniz. Story sona erdiğinde ise kaydı tamamlayabilirsiniz.

Ekran kaydı ile story indirme sonrasında düzenlemeler de yaparak story ile alakalı ideal sonuca ulaşabilirsiniz. Üstelik story konusunda birden fazlasını kaydetmek istiyorsanız ekran kaydı çok daha başarılı olacaktır. Çünkü ‘Kaydet’ ya da ‘İndir’ işlemini her seferinde yapmak yerine tek seferde bütün storyleri kaydedebilirsiniz.