Nasıl Yapılır

instagram ile Facebook hesabını birbirine bağlama

Oy

Instagram ve Facebook sosyal medya platformları günümüzde farklı amaçlara hizmet ediyor. Kendine has özellikleri bulunan bu sosyal medya hesapları bağlanarak daha fazla kişiye erişmek mümkün.Instagram ve Facebook arasında bir bağlantı oluşturmak için Instagram hesabınızın ayarlarında Facebook ile bağlantı kurma seçeneğini seçmeniz gerekir. Bu seçenek, Instagram hesabınızın Facebook sayfanızda otomatik olarak paylaşılmasını sağlar. Ayrıca, Instagram hikayelerinizi ve Instagram Live yayınlarınızı Facebook sayfanızda yayınlamak için Instagram hesabınızı Facebook sayfanıza bağlamanız mümkündür. Instagram sayfasının facebook sayfasında görünmesini sağlamak için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekiyor;

1. Mevcut facebook hesabınıza giriş yapın.

2. Sol bölümde bulunan ayarlar sekmesini seçin.

3. Karşınıza gelen ekrandan instagram seçeneğini tercih edin.

4. Facebook hesabınıza varolan instagram hesabınızı eklemek için Hesabı Bağla seçeneğini seçin.

5. Gelen kutusunda bulunan instagram mesajlarına erişime izin ver seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Bu seçenek sayfayı kullanan kişilerin instagram mesajlarını görmesine ve gerek görüldüğünde yanıtlamasına olanak tanır.

6. Instagram hesabına ait kullanıcı adı ve şifreyi girerek işleme devam edin.

7. Ardından Hesabı Bağla ve Onayla sekmelerine tıklayarak işlemi tamamlayın.

Instagram hesabının Business Manager’da yönetilen bir sayfaya bağlanması durumunda bu işlemlerden önce instagram hesabının işletme hesabına dönüştürülmesi gerekir. 

Instagram Hesabının İşletme Hesabına Dönüştürülmesi

Kişisel instagram hesabının işletme hesabına dönüştürülmesi oldukça kolay bir işlemdir. Instagram ayarlar sekmesinden işletme hesabına geçiş yapılmaktadır. Ayarlar sekmesinden sonra sırasıyla şu işlemler yapılmalıdır. 

  • Hesap sekmesi sayfasının en alt bölümünde yer alan Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğini tercih edin.
  • Karşınıza gelen ekrandan Devam’ı tercih ederek işletme kategorisini tercih edin. 
  • Ardından onaylayarak işletme hesabına geçiş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz