Blog

En İyi 6 Egzersiz Uygulaması

Oy

Kilo problemi olan kişilerin ilk tercih ettiği kilo verme yöntemi diyet oluyor. Kilo vermek amacıyla yapılan diyet programları kişilerin vücut şeklini bozabilir. Özellikle şok diyetlerle verilen kilolar vücudun bazı bölümlerinde sarkmalar meydana getirebilir. Tartıda kilo vermiş olsanız da vücut şeklinizden memnun olmayabilirsiniz. 

Kilo verme sürecinde aynı zamanda vücudun şekillenmesi ve sıkılaşması için egzersiz programları uygulanması gerekir. Sağlıklı beslenmenin yanında yapılan spor hem fazla kilolarda kurtulmanıza hem de istediğiniz fit görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Spor yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Spor salonu kişilerin ilk aklına gelen seçenektir. İş temposu ve yorgunluk derken spor salonuna gitmek ekstra zaman ve para kaybına neden olabilir.

Ev konforunda spor yapmayı tercih edenler için özel hazırlanan mobil uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde gün içerisinde ne kadar kalori aldığınızı hesaplayabilir, vücudunuzun ihtiyacı olan egzersiz programlarını uygulayabilirsiniz. En faydalı spor uygulamalarını sizin için hazırladık.

1. Fat Secret

Kilo verme sürecinin en zor kısmı alınan kalorilerin hesaplanmasıdır. Fat Secret uygulaması kişilerin bu sorununu çözüyor. Tüketilen her gıdanın kalorisi bu program sayesinde kısa süre içerisinde hesaplanabilir. Programa giriş yapıldığında kullanıcının kilo, yaş ve aktivite düzeyini sormaktadır. Uygulama verilen bu bilgilerin ardından kişinin günlük alması gereken kalori miktarını hesaplıyor. Gün içerisinde tüketilen her gıda hakkındaki bilgiler girilerek kalori takibi yapmanızı sağlıyor.

2. Nike Training Club

Nike Training Club içeriğinde çok sayıda antrenman seçeneği bulunmaktadır. Uygulamaya girişte kullanıcıya antrenman yapma sıklığı soruluyor. Alınan bu bilgi ışığında kullanıcıya uygun olan antrenman seçenekleri sunmaktadır. Antrenman çeşitleri vücudun bölgelerine göre ya da tüm vücut olarak ayrılıyor. İhtiyaca uygun olan antrenman seçilerek günlük egzersizlere rahatlıkla başlanabilir.

3. Yoga for Beginners | Mind + Body 

Yoga for beginners | Mind + Body  yogaya yeni başlayan kişiler için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz bir uygulama olmasının yanı sıra sesli uygulama yapma seçeneği de bulunmaktadır. Antrenmanların kişiselleştirilebilir olması yogayla yeni tanışan kişiler için oldukça avantajlıdır. 

4. Freeletics

Freeletics uygulaması içeriğinde her ihtiyaca yönelik olan sayısız antrenman seçeneği bulunmaktadır. Kullanıcıların isteğine göre antrenmanlar kişiselleştirilebilir. Bodyweight, koşu, dumbbell, halter ve kettlebell antrenman seçeneklerinin tamamı bu uygulamada bulunuyor. Spor yapmaya yeni başlayanlar ya da bu konuda uzman olanlar için ayrı antrenman seçenekleri de uygulamanın sunduğu fırsatlar arasında. Abonelik seçeneği bulunan uygulama abonelere özel egzersizler, özel beslenme programı ve koşu takibi gibi farklı avantajları bulunuyor. 

5. Plank | 30 Days Challange

Plank uygulaması kullanıcılara 30 günlük bir egzersiz programı sunmaktadır. Plank süreleri günler ilerledikçe artış göstermektedir. Uygulama sayesinde egzersizlerdeki ilerleme rahatlıkla takip edilebilir. Sesli uyarılar sayesinde ise egzersiz yapmak daha kolay bir hal almaktadır. 

6. 30 Day Challenge

30 Days Challenge uygulaması spor yapmak isteyen kişilere çok sayıda egzersiz seçeneği sunmaktadır. Uygulama girişinde kişilerin hedefleri öğrenilerek onlara uygun olan egzersiz görevleri verilmektedir. Kilo verme, biçimli olma veya kas yapma hedefleri için gereken antrenman ve egzersiz programları vücudun bölümlerine göre ayrılmaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz