Şeker Oyunu – Candy Crush Saga

Candy Crush ( Şeker oyunu ) simgesi

Şeker oyunu olarak bilinen Candy Crush Saga 1 milyardan fazla indirilme sayısına ulaşarak Dünya’da en çok oynan mobil oyunlar arasındadır. Dünya’nın her yerinden 1 milyardan fazla oyuncunun severek oynadığı oyun Candy Crush Saga nasıl bir oyun ?Ücretsiz
Türkçe +44
82 MB
com.king.candycrushsaga
1 milyar+
Android / iOS
1.211.0.1
seker oyunu candy crush saga ekan goruntuleri

Candy Crush Saga nasıl bir oyun?

Oyun, görsel olarak ilgi çekici olmasını parlak renkli şekere borçlu. Ana teması üçlü birleştirme olan bir şeker oyunudur. Aynı renge sahip en az üç şekerden oluşan sütun ya da sırayı oluşturup patlatıyorsunuz. Bu üçlü renk eşleştirmesini yapmak için, şekerlerin yerlerini dokunarak değiştirmeniz gerekiyor. Eşleşen şekerler patlar ve oyun tahtasından yok olur. Ve bu boşlukları doldurmak için üstten rastgele renkli şekerler gelir. Siz aynı renk şekerleri eşleştirdikçe puan kazanırsınız eğer üst üstte eşleştirmeler gelirse extra puanlarda hanenize eklenir. Eğlenceli bir şeker oyununda eğlenceyi arttırmak için başka neler mi var? Özel şeker tabi ki.. 3’den fazla şekeri, faklı şekillerde eşleştirdiğiniz taktide özel şekerleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Şeker oyununda 100’den fazla seviye vardır. Sırayla tamamlamanız gereken seviyeleri geçtikçe farklı hedefler karşınıza çıkıyor. Her seviye de biraz daha zor ve farklı yapılar oluşuyor ve sizin için belirlenen puana ulaşmanız isteniyor. İstenilen puana ne kadar yakın bir şekilde oyunu bitirirseniz seviye sonu bir ila üç yıldız arasında derece veriliyor. Yıldızlarınız yeterli olmadığı zamanlarda can kazanamıyorsunuz ve tekrar oynamak için size belli bir süre veriliyor. Süre bittikten sonra kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ama tabi ki beklemek istemezseniz çevrimiçi satın alma özelliği ile can alıp oyuna anında devam edebilirsiniz. Oyunda ki görevleri atlatmak için kendi stratejinizi oluşturabilirsiniz. Çünkü oyun sıradan bir şans oyunu değildir. Bir sonraki hamleyi düşünerek hareket ederseniz daha fazla şekeri aynı anda patlatabilirsiniz. Oynaması ne kadar kolay ve eğlenceli olsa da seviye atlamak için ustaca düşünülmesi gereken hamlelere ihtiyaç vardır. Oyundaki ödülleri kazanmak için her gün oynayın ve Günlük Güçlendirici Çarkı Çevirin.