BiP Mesajlaşma

Turkcell BiP Mesajlama uygulaması ile ücretsiz ve güvenli bir şekilde mesajlaşabilirsin. Turkcell kullanıcısı isen Bedava internet kazanabilir ve kotandan düşmeden bip kullanabilirsin.Ücretsiz
Türkçe
80.5 MB
com.turkcell.bip
50 milyon+
Android
3.74.9
Turkcell Bip messenger android ekran görğüntüleri

Yerli olarak Turkcell tarafından üretilen BiP mesajlaşma ugulaması, çıktığı günden beri birçok kullanıcının çeşitli imkanlarla anlık olarak konuşmasını sağlıyor. Kullanıcılar kendini rengarenk çıkartmalarla, giflerle, emojilerle ve çevrim içi oluşturabildikleri ‘’capsler’’ ile eğlenceli yoldan ifade edebiliyorlar. Diğer iletişim programları gibi sesli, yazılı ve grup sohbetleri içerdiği gibi ek olarak konum paylaşma, kaybolan mesaj gönderme ve en iyisi de para transferi gibi seçenekleri de beraberinde getiriyor. Telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza indirerek kullanabileceğiniz Bip Mesajlaşma uygulaması çok kolay bir kullanıma sahip. Ayrıca Turkcell operatörünü kullanıyorsanız fotoğraf, ses kaydı, video ve daha birçok dosyayı paylaşabildiğiniz uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Diğer operatörlerde ise internet paketi ya da normal internet tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılıyor.

Uçtan uca sifreleme sistemiyle kullanıcıların güvenliğini ve gizliliğini sağlayan BiP Mesajlaşma uygulaması her gün binlerce kişi tarafından indiriliyor. Önceden de bahsettiğimiz bir özelliği sayesinde diğer iletişim uygulamaları arasında öne çıkmayı başarıyor: Para transferi. Hesap numarası ya da IBAN girme gibi yorucu basamaklarla uğraşmak yerine para göndermek isteyeceğiniz kişinin telefon numarasına direkt olarak para gönderebiliyorsunuz. BiP Mesajlaşma uygulaması sadece iletişim ihtiyacını gidermiyor, aynı zamanda keşfet kısmı ile bir sosyal medya ve haber uygulamasının sunduğu hizmetleri de karşılıyor. Spor, teknoloji ve moda gibi kategorileri kapsayan keşfet bölümü son gelişmelerden haberdar olmanızı oldukça kolaylaştırıyor. Keşfet özelliğine ek olarak iletişim programları arasında yarattığı bir diğer fark ise sudoku, Bubble Shooter ve bunlar gibi daha fazla oyunu uygulama üzerinden oynama imkanı sunuyor. Genel olarak kendini diğer uygulamaların önüne geçiren bazı özellikleri aşağıda verilmiştir.

  • MSN devrinde alışık olduğumuz titreşim gönderme özelliği
  • Oyunlar
  • Keşfet bölümü
  • Fotoğraf, video gibi medya dosyalarının kalitesini belirleyerek yollayabiliyorsunuz.
  • İçerdiği Türkçe çıkartmalar
  • En büyük avantajı olarak gösterebileceğimiz para transferi
  • BiP uygulamasının belki de en farkındalık yaratan özelliği ise acil durum sistemi oluyor. Deprem ve afetler sırasında önceden belirlediğiniz 10 kişiye anında bildirim gönderebilir ya da acil durum telefonlarına (AKUT, AFAD, UMKE, 112 Acil, 155 Polis ve 110 İtfaiye gibi) tek bir tuşla ulaşabilirsiniz.
BiP her operatöre ücretsiz mi?

BiP mesajlaşma uygulamasını internet bağlantısı olan tüm cihazlardan ve operatörlerden ücretsiz kullanabilirsiniz. BiP kullanan ve aynı zamanda Turkcell kullanan kullanıcılarına ücretsiz internet (GB) hediye ettiği için böyle bir soru kullanıcıların aklına gelmiştir.

Turkcell ve Turktelekom iş birliğine giderek BiP ve Yaay kullanıcılarına bu uygulamaların kullanımındaki mobil verileri internet kotasından düşürmeme kararı aldı. Vadofone kullanıcıları ise İletişim pass paketine sahip kullanıcılara aynı hizmeti bedava sunma kararı aldı.


Abone ol
Bildir
1 Yorum
Eski yorumlar
Yeni yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments

herşey güzel