Batak simgesi

Batak oyunu internetsiz , ihaleli , tekli veya eşli olarak yapay zekaya karşı oynamanıza imkan tanır. İhaleli Batak, Eşli Batak, Koz Maça, Gömmeli Batak ve 3 5 8 Batak. Üyeliksiz ve ücretsiz oynamanıza olanak sağlar.Ücretsiz
Türkçe
16 MB
com.game.pisti
1 Milyon+
Android
3.18.0
Fuzzy Games
batak oyunu ekran görüntüleri

Batak, bir deste iskambil kağıdı ile oynanan kağıt oyunudur. Kağıt dağıtma, skor tutma gibi birçok şeyi yapay zeka sizin adınıza yapıyor. Böylece daha hızlı ve tempolu bir oyun oynama fırsatı yakalıyorsunuz. Oyunun ara yüzü kullanışlı olmasının yanında zengin görsel efektlere sahip. Oyunda, el sayısını, kart atış tarzını, kart boyutunu, oyun hızını, otomatik atışı, kart dizilim tarzını ayarlayabilirsiniz.
Batak oyunu oynamak için öncelikle akıllı cihazlarınıza indiriyorsunuz. Oyunun ön yüzünde galibiyetleriniz, mağlubiyetleriniz, puan ve sıralamalarınız görünecektir. Hemen aşağısında Batak Oyna, İhaleli Oyna, Sıralama ve Başarılar yer alıyor.
Batak Oyna butonuna tıkladığınız da karşınıza, ihaleli batak, eşli ihaleli batak, koz maça, gömmeli ve 3-5-8 batak çıkacak.
Klasik batak oyununda 4 oyuncu bulunur ve 52 kağıdın her kişiye 13 adet dağıtılması ile başlar. Oyundaki kurallar oyun tarzına göre değişmektedir. Normal de kağıtları dağıtan kişinin sağındaki kişi ilk söz sahibidir. Fakat telefonda batak oynarken bunu takip etmenize gerek yok, otomatik sıralama sizin için yapılacaktır. Batak oyunun da birden fazla oynama şekli olduğu için bunları kategorilere ayırarak anlatmak en doğrusu olacaktır. Ama genel çerçeveyi ihaleli tekli batak ile çizebiliriz.

Kartlar dağıtıldıktan sonra ilk yapılması gerek şey kozun belirlenmesidir. Koz nasıl seçilir: Oyunda elinizdeki kağıtlardan (sinek, maça, karo, kupa) birini seçmeniz gerekir. Koz seçerken, elinizdeki en değerli kartları(yani as, papaz, kız ve valenin yoğun olduğu seriyi) ve en fazla kartlar hangisi ise onu dikkate almanız gerekir. Ve bu kağıtlar ile kaç el alabilirsiniz onu hesaplamanız gerekiyor. Eğer kozunuza güveniyorsanız ihaleye girebilirsiniz.
Kozu belirleyen şey ise ihaledir. İhaleyi kim kazanırsa o kozu belirlemiş olur. Ve kozunu herkese duyurur. İhale nasıl alınır: İhaleye girmek ister misin, diye ilk söz sahibi olan kişiye yani kağıtları dağıtan kişinin sağındaki kişiye sorulur. Burada en az 5 taban rakamıyla girmeniz gerekir. Ardından sırayla herkese ihaleye girmek ister misin diye sorulur ve 5’ten fazla söylemek isteyen varsa söyler, yoksa pas diyebilir. Eğer kimse girmek istemezse ihale en baştaki kişiye 4’ten kalır.
El nasıl alınır: Oyundaki amaç, en çok eli almaktır. Sırasıyla, as(birli), papaz, kız, vale, onlu ve ardından diğer rakamlar gelir, bunlar sırayla en değerli kağıtlardır. İhaleyi alan kişi, elindeki en iyi seri ile kozu belirler ve ilk kağıdı atarak oyunu başlatır. Diğer oyuncular ise aynı seriden ve yere atılan kağıdın, en az bir üst kağıdını atmak zorundadır. Örneğin; yere sinek 7 atıldıysa diğer oyuncular, en az sinek 8 kağıdını ya da 7’den büyük herhangi bir sinek kağıdını atabilir. Eğer ellerinde yoksa, sinek serisinin 7’den düşük kağıtlarını atarlar. Eğer oyuncunun elinden yere atılan seri de bir kağıt yoksa mecburen koz atmak zorundadır. Kozu da yoksa istediği herhangi bir kağıdı atabilir. Örneğin; yere sinek atılmış ve koz kupa olarak belirlenmiş oyuncunun elinde de sinek yok. Oyuncu yerdeki diğer kağıtlardan daha düşük olsa dahi kozu atar ve o eli alır. Yerde herhangi bir kağıdın en yüksek kağıdı yani As dahi olsa koz atan alır. Eli alan oyuncu, diğer el için ilk kağıt atan kişi olacaktır. Görüldüğü gibi en değerli kart ihaleyi kazanan kişinin belirlediği koz olan seri kartlardır. Eğer yere koz atılmış ise sıradaki yine o yere atılan kağıdı geçmek zorundadır. Eğer elinde koz yoksa, eli yüksek koz atan kişi eli alır. Oyun bu şekilde devam eder ve tüm kağıtlar bitene kadar oynanır. İhaleye giren kişi söylediği sayıda el alamazsa girdiği sayıya batar. İhaleye girmeyen kişiler ise alabildikleri el kadar puan kazanır ve sadece bir el dahi alamazlarsa batarlar.

Tekli batak oyununda çoğu kuraldan bahsettik. Eşli batak içinde yine 4 oyuncu olur ve bunlar ikişerli gruplar olur. Eşiniz ise, karşınızdaki oyuncudur. Tekli bataktan farkı ise, burada en az 8 ile ihaleye girmeniz gerekir ve ihaleyi alan kişinin eşi tüm kartlarını yere serer tüm oyuncular bunu görür. İhaleyi alan kişinin eşine sıra geldiğinde, oyuncu eşinin kartlarından istediğini seçer ve yere atar. Eşi asla müdahale edemez. İhaleye girerken elinizdeki kağıtlara bakıp girersiniz, ama siz kozu söyledikten sonra eşiniz yere kartlarını açar ve sonrası biraz şansa ve sizin stratejik oyun becerinize kalır.

Bu oyunda koz bellidir. Koz maçadır ve oyuncuklar ellerindeki maça serisindeki kartların sayılarına göre ihale sayısı belirler. Burada herkes aynı anda ihaleye girebilir ya da el almaz seçeneğini seçebilir. İhaleye girilen sayıdan 3 ve daha fazlasını alırsanız, ihaleye girdiğiniz sayı kadar batarsınız.

Gömmeli batak 3 kişi ile oynanır. Burada tüm kağıtlar dağıtılmaz. Dört kağıt kapalı şekilde masaya konur diğer kağıtlar sırasıyla dağıtılır. İhaleye en az 8’den girmeniz gerek. İhaleyi alan kişi kozu söyler ve elindeki kağıtlardan 4 adet seçer. Bunları oyunun başında yere kapalı şekilde konan kağıtlar ile değiştirir. Değiştirmeden önce masadaki 4 kağıdı herkes görür. Oyuncunun elinden çıkartmak istediği diğer 4 kart ise, kapalı şekilde masaya konur. Gömmeli batakta herkes tektir.

Oyundaki belli başlı kurallar:
Oyunda ilk mecburi koz çıkamadan kimse koz ile başlayamaz.
Eğer koz ile başlamış oyuncu varsa diğer oyuncularda koz atmak zorundadır. Kozları yoksa diğer kağıtlardan istediklerini atabilirler. Her oyuncu yere atılan kağıdı geçmek zorundadır.

Unutmayın, iyi bir batak oyuncusu kağıtları takip eder, sayar, elindeki kağıtların kaç el alabileceğini iyi hesaplar. İlk başta yüksek kağıtları atmak yerine küçük kağıtları atarak başlar. Oyundaki koz dışındaki diğer kartlara yan denir. Yanlarda oyunda çok önemlidir. Yan kartlarınızdaki As, papaz ve kızı iyi kullanabilirseniz el alabilirsiniz. Ve kesinlikle koz sayın..Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
 • Okey simgesi
  Okey
  internetsiz okey oyunu
  Okey oyna, Okey APK
 • Gameloop simgesi
  Gameloop
  PC'de Pubg Mobile oyna
  Android Emülatörü
 • Telegram simgesi
  Telegram
  Basit, hızlı ve güvenilir mesajlaşma
 • Letgo simgesi
  Letgo
  Araba, Mobilya, Kıyafet Al ve Sat
  Alışveriş uygulaması al veya sat
 • Pubg Mobile simgesi
  Pubg Mobile
  Popüler hayatta kalma oyunu
  Mobilde veya masaüstüne oyna
 • Vodafone yanimda simgesi
  Vodafone Yanımda
  GSM operatörü hizmetleri
  Bedava internet için çarkı çevir