Among Us

Among Us pandemi döneminin patlayan yıldız oyunu 100 milyon indirme barajını geçti ve ardından 1 yıl geçmesine rahmen üst sıralarda yerini korumaya devam ediyor. 10 kişiye kadar oynanabilen çevrim içi oyun.Ücretsiz
ingilizce
152 MB
com.innersloth.spacemafia
100 milyon+
Android
2021.5.10
Innersloth LLC

2018’de çıkmasına rağmen 2020 yılında pandemide patlama yaşayan Among Us, kitlesini o kadar genişletti ki gencinden yaşlısında herkes oynamaya başladı. Özellikle teknolojinin bu kadar gelişmediği zamanlarda hırsız polis, vampir köylü gibi oyunlarla büyümüş olanlar, Among Us bağımlısı haline geldi. Birden bire ünlenip ününü bütün dünyaya duyurmayı başaran oyun, 10 kişiye kadar eş zamanlı oynanabiliyor. İsterseniz eş, dost ve arkadaşlarınızı toplayın, isterseniz de başka insanların kurduğu odalara katılın. Ama siz siz olun bu oyunda kimseye güvenmeyin!

Among Us en fazla 10 kişi, en az da 4 kişi ile oynayabileceğiniz çevrim içi bir oyundur. Oyunda birbirinden farklı üç harita bulunuyor. Sırasıyla suçlu ve masum olarak ’’imposter’’ ve ‘’crewmate’’ denilen iki grup oyuncu oluşturulur. Crewmate’lerin amacı görevleri Imposter’lardan hızlı davranıp bitirebilmektir. Böyle söyleyince Imposter’lar da sanki görev yapacak gibi geldi fakat onlar Crewmate’leri öldürmeye çalışacak. Ayrıca Crewmate olarak asıl göreviniz tabi ki de aranızdaki Imposter’ı bulmak olacaktır. Şüpheli bir hareket gördüğünüzde haritada belirlenmiş olan ‘’Acil Durum Butonu’’ için harekete geçmelisiniz. Butona öldürülmeden basabilirseniz şüpheliyi açığa çıkartarak zafere yaklaşabilirsiniz. Fakat şunu da belirtelim ki bu şüpheliyi diğerlerine kabul ettirmek her zaman pek kolay olmayacaktır. Bu yüzden kendinizi sağlam bir şekilde savunmaya, birini suçlarken gözleri üzerinize çekmemeye dikkat edin. Peki ya Imposter olduğunuzda nasıl bir yol izlemelisiniz? Öncelikle oynadığınız kişileri iyice gözlemleyip ona göre ilk öldürmeleri gerçekleştirmelisiniz. Mesela masumken bile şüpheli davranan birini gördüyseniz onu öldürmemek hem onun size güvenmesini hem de diğerleri onunla uğraşana kadar zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Aslında tam bir taktik oyunu olarak öne çıkan Among Us, içinizdeki yalancının ne kadar kuvvetli olduğunu da ortaya çıkarıyor. Oyuna başlamadan önce ayarlamaları yapabilir, 1-3 kişi arası Imposter belirleyebilirsiniz.